Trending News

Vācijas pilsēta ievieš kovid aparteīdu — ar digitālo “dienas biļeti”

2021. gada 25. martā / zuerst.de

Vairāki reģioni Vācijā šobrīd apsver iespēju pārņemt t. s. “Tībingenes modeli”, lai radītu apstākļus “atvēršanas soļu” speršanai. Pati galvenā svira šajā modelī — regulāra testēšana, ar kuras palīdzību testētajiem paredzēts atļaut “baudīt privilēģijas”*. Šobrīd Tībingenes pilsēta pēc negatīva Covid testa izsniedz apliecību, t. s. “Tībingenes dienas biļeti”, kas dod iespēju apmeklēt teātri, kafejnīcu u. c. — netestētie savukārt tiek vienkārši diskriminēti.

Kā nākamo kontroles pakāpi Tībingene tagad ieviesīs digitālo “dienas biļeti”. Tās mērķis ir vienkāršot ātrā Covid testa “pārbaudāmību”. Kā ziņojusi pilsētas pašvaldība, turpmāk ikviens, kas liks sev veikt testu kādā no deviņiem pilsētas testēšanas punktiem, saņems aproci ar QR kodu.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Aproci nevarēs nodot tālāk. QR kods nolasāms, skenējot ar viedtālruni — piemēram, pie ieejas veikalā. Dienas biļetes papīra formātā gan pagaidām vēl atzīs, taču pēc pilsētas pašvaldības pārstāvju teiktā tas ar laiku būšot iespējams vairs tikai izņēmuma gadījumos.

“Digitālā dienas biļete rada drošību pret viltošanu un saīsina gaidīšanas laiku. Tādējādi mēs padarām komfortablāku koviddrošu dzīvi pilsētā,” nevainīgi skaidro Tībingenes virsbiģermeistars Palmers. Par to, kā viņš iztēlojas nākotni savā pilsētā, ja tā plaši diskriminē nevakcinētos un netestētos cilvēkus, Palmeram nebija ko teikt.

* MaināmPasauli atgādina: Cilvēka dabiskās tiesības (brīvi runāt, pulcēties un kustēties, ciktāl tas neaizskar citu dabiskās tiesības) ir Dieva/dabas dotas. Tās nav nekādas “privilēģijas”, ko viņam var atņemt vai piešķirt.

Tulkojusi un sagatavojusi L. Tjuniņa

Avots: https://zuerst.de/2021/03/25/tuebingen-fuehrt-die-corona-apartheid-ein-jetzt-kommt-das-digitale-tagesticket/

Titulbildes avots šeit.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment