Tuesday, September 22, 2020
Trending News

Vai Beirutā tika izmantots “Direct energy weapon”?

Šis ir jauns neredzamu ieroču veids un latviski to varētu tulkot kā “ieroči ar virzītu enerģiju” jeb elektromagnētiskā spēka ieroči. Vairāk nekā pirms gadsimta virkne zinātnisku atklājumu nodrošināja pamatu lāzeru un citu virzītas enerģijas ierīču izstrādei. Salīdziniet ieroča iespējas un Beirutas sprādzienu, izdariet secinājumus paši. Zemāk apkopota informācija no ASV aizsardzības departamenta raksta par virzītas enerģijas ieroču iespējām.

  1. gadā Vilhelms Röntgens atklāja rentgena starus. 1897. gadā Džons Tompsons demonstrēja elektronu esamību un pierādīja atomu dalāmību. Vilhelms Viens 1898. gadā atklāja elektronu pozitīvi lādēto – protonu -. Drīz pēc tam Ernests Rutherfords izsekoja alfa un beta daļiņas, kas izstaroja no urāna, un 1900. gadā Antuāns-Henri Bekerels parādīja, ka beta daļiņas patiesībā ir elektroni.

Tomēr lielākais sasniegums notika 1905. gadā, kad Alberts Einšteins publicēja “Īpašo relativitātes teoriju”. Ar to sākās teorētiskās fizikas revolūcija, un līdz 1917. gadam Einšteins bija izskaidrojis, kā atomus var stimulēt, lai tie izstarotu enerģiju noteiktos viļņu garumos – tas bija atklājums, kas tieši noveda pie lāzera izstrādes.

Zinātnieki jau sen ir atzinuši, ka

elektromagnētisko spēku var izmantot kā kara ieroci, tāpēc nav brīnums, ka ideja par virzītas enerģijas ieročiem drīz sāka piesaistīt militāro plānotāju uzmanību.

Video, kur tiek pielietots DEW. Šis sprādziens notika 2015.g. 13. novembrī Irākā, Samarras ziemeļos, kas atrodas apmēram 80 jūdzes uz ziemeļrietumiem no Bagdādes.

Liela daļa ar aizsardzību saistīto pētījumu ir vērsti uz to, kā modificēt elektromagnētisko enerģiju spēcīgos, precīzos staros, kas spēj radīt militāru triecienu. Atcerēsimies par 5G, kas izmantojot beam forming un citas tehnoloģijas arī spēj koncentrēt elektromagnētisko spēku.

Ieroči, kas klasificēti kā virzītas enerģijas ieroči (DEW) vispārējā pozīcijā, ietver augstas enerģijas lāzerus, elektromagnētiskos sliežu ieročus un radio frekvences ieročus (lieljaudas mikroviļņu krāsnis vai īpaši platjoslas ieročus). Pēdējo desmit gadu laikā šo ieroču tehniskais progress ir paātrinājies, un tas, kas kādreiz bija “solīts”, tagad kļūst “ticams”. Jūras pētniecības birojs (ONR) izstrādā un strādā, lai palielinātu brīvo elektronu lāzeru, ķīmisko lāzeru un ar tiem saistīto staru virzienu, radiofrekvenču ieroču un pilna mēroga elektromagnētisko sliežu spēku jaudu, kas spēj iedarbināt ar precizitāti vadāmus virsrskaņas lādiņus.

Virzītas enerģijas ieročiem ir uzbrukuma un aizsargājošs pielietojums, ieskaitot lielas enerģijas lāzerus un lieljaudas mikroviļņu ieročus, kas var sniegt ASV spēkiem gandrīz neierobežotus “patronu skaitu” ienākošo raķešu apkarošanai ar nenozīmīgām izmaksām par vienu šāvienu. Salīdzinājumam sprādziens Beirutā, kur ar neapbruņotu aci nevar pamanīt raķeti, tomēr vienlaicīgi ir saprotams, ka spēks ar kuru notika sprādziens bija milzīgs.

Virzītas enerģijas sistēmas nodrošina vairākus mehānismus kruīza raķešu iesaistīšanai un iznīcināšanai. Izmantojot virzītas enerģijas sistēmas, aizstāvam ir ātruma priekšrocības, kas ir aptuveni sešas lieluma pakāpes, samazinot lidojuma laiku, kas vajadzīgs, lai sasniegtu mērķi. Laikā no divām līdz piecām sekundēm, kas nepieciešamas, lai lāzera enerģiju novirzītu mērķim, Mach 4 raķete spēs nolidot tikai aptuveni trīs jūras jūdzes. Turklāt uzbrucēju varēja iznīcināt 16–18 jūras jūdzes no aizstāvēšanas platformas – vairāk nekā divas reizes lielāks attālums, kāds sasniegts ar parastajām sistēmām. Uzstādīti Jūras kara kuģos, šiem ieročiem ir potenciāls kļūt par labākajiem ieročiem, lai iznīcinātu kruīza vai ballistiskās raķetes.

Nesenajā Kongresa Pētniecības dienesta ziņojumā par DEW tika uzsvērts šo tehnoloģiju potenciāls karadarbībā:

DEW darbībā

Ziņojumā ir minētas galvenās iezīmes, kas virzītas enerģijas ieročos jūras kara cīņā: ātrs iesaistīšanās laiks, spēja pretoties strauji manevrējošām raķetēm.

Pat ja ātri uzbrūkošās laivas ir uzskatāmas par draudiem, to iesaistīšana draudzīgu vai neitrālu spēku tuvumā prasa lielāku precizitāti, nekā tas ir pieejams ar sprādzienbīstamu munīciju. Ātrās virzītas enerģijas ieroču reakcija padara tos īpaši noderīgus pret ātrgaitas patruļkuģiem vai virszemes kuģiem, kas ir efektīgāks ierocis nekā tradicionālās ieroču sistēmas.

Ieroči, kuru enerģija ir enerģija, piemēram, cietvielu lāzers un lieljaudas mikroviļņu krāsns, var būt īpaši efektīvi mazo laivu un cilvēku, kas tos uzrauj, un vairāku iemeslu dēļ ir pārāki par kinētiskajiem ieročiem. Galvenais no tiem ir spēja izmantot šos ieročus pakāpeniskas reaģēšanas režīmā, sākot no nemiltāriem brīdinājuma šāvieniem līdz nāvējošiem, precīziem iznīcinošiem sprādzieniem.

DEW klasiskā automāta vietā

Jauda, ​​ko piegādā pilnīgi elektrisks kuģis, piemēram, DDG-1000, ir pietiekama, lai apšaudītu līdz 12 elektromagnētiskiem šāviņiem minūtē. Ierocis aptuveni sešu minūšu laikā var mest 20 mārciņu šāviņu aptuveni 300 jūdzes.

Ne velti ir pierādījumi, ka NATO organizē 5G projekta ieviešanu, jo tādā veidā arī visu šo sistēmu varēs izmantot kā ieroci.

Share With:
Rate This Article

Leave A Comment