Trending News

Vai nacisms ir uzvarēts?

Un atkal šis datums. 9.maijs, Uzvaras diena vieniem un negāciju izgāšanas iespēja otriem. Par šo tēmu katru gadu notiek sabiedrības šķelšanās par šīs dienas nozīmi, kas šim ģeopolitiskajam punktam ir visai sāpīga tēma, tā kā dažādas lielvaras šādus punktus vienmēr izmanto savām vajadzībām.

Vieni gaidīja nacistus kā atbrīvotājus, citi padomju armiju un citi cerēja uz sabiedrotajiem vēl pēc kara. Gaidīšana uz citiem droši vien ir visai raksturīga mūsu tautas īpašība, jo arī šobrīd nekas daudz tajā nav mainījies.

Tas viss jau ir izmalts cauri krustām šķērsām katru gadu – taču uz šodien pasaulē notiekošā fona šim datumam ir pavisam cita nozīme, jo nekas vairs nav tā, kā bija agrāk. Ja skatās uz šīs dienas simbolisko nozīmi kā uzvaru pār nacismu toreiz, ar milzīgiem upuriem un ieročiem, tad toreizējā uzvara bija tikai pār šī nacisma fizisku instrumentu un valstu apvienību, kas to nesa pasaulē. Bet fašisma ideoloģija pastāvēja gan pirms tam, gan turpināja eksistēt arī pēc tam un tā diemžēl nav uzvarēta, tieši otrādi, šodien tā grasās svinēt uzvaru pār mums.

Un te ir jāsaprot, kas vispār ir fašisms. Ir ļoti šauri uz to skatīties caur kādas valsts politiskās iekārtas prizmu, ka Itālijā bija fašisms, Vācijā bija nacisms un tās ir divas dažādas lietas un tad daudzi pārgudri ļautiņi aizrāda tiem, kuri lieto fašistu apzīmējumu plašākā nozīmē.

Bet fašisms savā būtībā ir izkropļotā mazākuma centiens pārņemt varu un uzspiest savu slimo ideoloģiju vairākumam, degradējot visu sabiedrību. Un tam ir milzum daudz izpausmes formu-  nacisms ir tikai viens elements, jo tas izmanto etniskā rasisma formulu. Taču fašisms var būt arī jebkādā citā formā – tas ir gan welkomisms,  genderisms, politiskais aparteīds, ekofašisms vai šodienas medicīniskais – kad veselus cilvēkus padara par slimiem un dabisko imunitāti iznīcina ar švakcīnām. Tas ir tieši tāds pats fašisms. Tikai citā formā, bet saturs paliek tas pats. Vēža šūnas jeb slimie grib pārņemt veselīgu organismu un saindēt to.

Arī vēsturiski redzam, kā šī fašisma ideoloģija ir vijusies cauri sabiedrībai laikā un telpā. Britu eigēnikas kustība 19.gs beigās izplatījās ASV, kur risinājās sterilizācijas kampaņas un nepilnvērtīgo tīrīšana, tad šī ideoloģija pārnesās uz III Reihu, kur tā tika pielietota jau grandiozos apmēros, iezīmējot pārcilvēkus/necilvēkus un pēdējo fiziskas iznīcināšanas mehānismus. Pēc tāda šoka pasaulē kādu laiku šī ideja pieklusa, bet tā nekur nepazuda, tikai nemanāmi transformējās par ‘ģimenes plānošanu’.

Nekur nepazuda arī fiziskie nacisti – pēc III Reiha sagrāves tūlīt pat sāka formēties citi veidojumi – NATO bloks un ES, kuros šie bijušie nacisti ieņēma daudzus vadošos amatus. Citus savukārt dažādās slepenās operācijās masveidā pārvietoja uz Argentīnu un ASV. Nirnbergas tribunāls faktiski bija vairāk farss, kā reāls sods. Visi vērtīgie nacisti tika pielietoti tālākiem darbiem, bet arī daudzi cietumsodu saņēmušie lielo kompāniju vadītāji drīz vien atgriezās apritē un turpināja vadīt tos pašus uzņēmumus, kuri kara laikā atbalstīja nacistus. Tāpēc faktiski Rietumos nekas daudz nemainījās – tur šī ideoloģija nekad netika izsvēpēta, tā transformējās un turpināja dzīvot. Ukrainā tas vispār ir valsts politika un tur nacistu bandas nepakļaujas pat vietējai varai. Pat simbolika nav mainīta – NATO jaunā ēka Briselē ir tas pats SS, kas bija uz nacistu zīmotnēm.

Un tad sākās korona šovs –ja nacistu Vācija bija demo modelis, tad šodien notiekošais ir globāla mēroga Reiha izveidošanas mēģinājums. Un šeit darbojas visi tie paši elementi un spēlētāji, eigēnikas kustība –Galtona institūts – AstraZeneka vakcīnas izgudrotājs. IBM-SS-koncentrācijas nometņu uzskaite-Moderna un digitālā vakcīnu pase. Rokfellera fonds-sterilizācija ASV-LockStep scenārijs-Kovid starptautiskā komisija ar visu Vairu Vīķi.  III Reihs-Reisepass, dzeltenie apsēji, J atzīmējums dokumentos, Ahnenpass – ES un ‘priekršocību pases’ švakcinētiem. 

Tādas saiknes var zīmēt bez gala daudz, jo vēsture atkārtojas mūsu acu priekšā. Policejiska Gestapo valsts, komandantstundas, Patiesības ministrija – Latvija korona histērijas režīmā, mājsēde, Rečeka. Viss tas pats.

Tāpēc šīs dienas jautājums ir tāds – vai šis gads režīma terora ir kaut ko mainījis sabiedrības apziņā, ka nelaime mums visiem šobrīd ir viena, latviešiem, krieviem un visiem citiem visā pasaulē? Gestapo ir aizliedzis visu visiem  – tai skaitā arī pulcēšanos pie Uzvaras monumenta. Diemžēl nākas vērot, ka daudziem latviešiem joprojām nekas nav pielecis un viņi gatavi izdurt sev aci, ja tikai kādam krievam izdurtu abas. Tas ir kaut kas šausmīgs mūsu tautas saindētajā apziņā, kas nekādi neļauj apvienoties visiem un saprast, ka šeit nav nekādu vainīgo starp iedzīvotājiem, bet ir varas prasmīgi realizēta manipulācija un aparteīda politika. Tagad taču ir pavisam jauna sistēma –pošu pases un nevakcinēto diskriminācija, kā tad mēs varam turēties tai pretī, ja nav sakārtots pat šis jautājums.

Nacisms nav uzvarēts, tas ir šeit un tagad un tā metodes ir tik atklātas, ka jābrīnās par tiem, kuri to joprojām neredz. Un atkal ir režīma šucmaņi, ziņotāji,  represijas, pretošanās kustība un partizāni – jā, tas notiek modernajā sabiedrībā un uz citiem principiem, bet tā ir tikai forma.

Ja kaut ko gribētos novēlēt šodien, tad tikai to, ka kopējiem spēkiem nacismu un visu tā indi sanāk izravēt no sevis un visas mūsu sabiedrības, jo tikai tad var nākt vietā jauna vērtību sistēma.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Aivi. paldies Jums. Piekrītu visā Jūsu publikācijām.

  maijs 9, 2021
 • Aivi. Galīgi garām. Nepiekrītu nevienai Jūsu publikācijai.

  maijs 9, 2021
 • ewaawef

  maijs 10, 2021
 • Šādi sarkanā terora atbalstītāju raksti ir noziegums pret cilvēci. Tāpat kā šī melu lapele. Tāds ir mans viedoklis.

  maijs 10, 2021
 • Dārgais Jevgēnij! Mans viedoklis savukārt ir, ka Jūs varētu sadoties rokās ar saviem domubiedriem un iet *irst.

  maijs 17, 2021

Leave A Comment