Trending News
HomeLatvijāVai “nakts karaliene” brauks uz Roterdamu?

Vai “nakts karaliene” brauks uz Roterdamu?

Jau rakstījām par mūziķa Kaspara Pudnika aktivitātēm un viņa uzsākto dabisko ģimenes vērtību aizstāvēšanas akciju. Par to, kādas tumšās vērtības saskatāmas Latvijas šī gada piedāvājumā Eirovīzijai, tika runāts arī svētdienas Brīvvalsts TV 21. marta ziņu izlaidumā.

Šī sāga joprojām turpinās. Latvijas medijos vienlaicīgi parādījās ziņas par to, ka pret folkloras grupu “Upīte” uzsākts administratīvā pārkāpuma process par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu, kas iemūžināta ārkārtējā situācijā uzņemtajā dziesmas ”Dzīdet meitas puļcinie” videoklipā. Valsts policijā “Bez Tabu” informēja, ka ierosināts administratīvā pārkāpuma process.  Ja likumsargi secinās, ka epidemioloģiskās drošības prasības netika ievērotas, folkloras kopai piemēros juridiskai personai paredzētu sodu, kas var sasniegt pat 5000 eiro. Klipa filmēšana notika pirms mēneša. 23. februārī un to demonstrēja pat LTV.

“Upītes” vadītājs Slišāns ir neizpratnē, kāpēc viņa vadītajai folkloras kopai aizrāda un draud ar sodu, kamēr citi, sabiedrībā zināmāki mākslinieki, var filmēties videoklipos un piedalīties balvu pasniegšanas ceremonijās klātienē. Viņa paustā neizpratne tiešā veidā attiecās arī uz Samantas Tīnas klipa filmēšanu, jo pret to nekādas represijas vara vērsusi nav.

“Dubultie standarti? Jautrākais ir tas, ka mēs tikko ieraudzījām Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesmas videoklipu. Visu cieņu māksliniecei! Man nav nekas pret viņu! Tomēr, ja salīdzina mūsu un viņas videoklipus, mēs pārkāpjam pavisam nedaudz.

Tīnas klips filmēts pamestā angāŗā un tajā netiek ievēroti nekādi ‘epdidemioloģiskie’ pasākumi vai distancēšanās. Savukārt folkloras kopa to darīja atklātā svaigā gaisā. Kāpēc vara izvērš represijas pret tautiskuma un tīras kultūras nesējiem, bet visos veidos atbalsta ’eirovīzijas formāta’ propagandu un ko tas liecina par valdošā režīma prioritātēm?

Tieši tāpēc mūziķis Kaspars Pudniks vietnē “manabalss.lv” iesniedzis iniciatīvu par to, lai Samanta Tīna šogad nedotos uz Roterdamu un nepiedalītos “Eirovīzijas” dziesmu konkursā. Protams, ka manabalss ir visiem sen zināms varas propagandas  kantoris un iniciatīva šobrīd nav apstiprināta vai jau izņemta – taču aicinājums ir palicis.

Ja mēs gribam beidzot iestāties par dabiskām un gaišām kultūras vērtībām, tad mums ar kaut ko ir jāsāk – ir jādod pretspars šiem apziņas indētājiem un varas propagandai. Un mazākais, ko katrs varam izdarīt, ir neklusēt par to, kā tiek apzināti degradētas ģimeniskās un kultūras vērtības, uzstājīgi aizvietojot tās ar ‘rietumu vērtībām’ Tauta nav balsojusi par šo dziesmu – “Eirovīzijas” dziesmu konkurss pērn nenotika un jaunajos noteikumos bija minēts, ka konkurss tiek pārcelts uz 2021.gadu un katras valsts pārstāvis, kas nacionālajos dziesmu konkursos (Latvijā – “Supernova”) uzvarēja pērn, piedalās “Eirovīzijā”, taču ar jaunu dziesmu.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tā rezultātā dziedātāja Samanta Tīna nākusi klajā ar savu okultiem un genderiskiem elementiem piepildīto “The Moon is Rising”. Jā, daudziem varētu šķist, ka nav jēgas pievērst uzmanību kaut kādai tur Eirovīzijai, kas sen ir degradēta par dažādu dīvaiņu sanākšanas vietu. Taču problēma ir tajā, ka šī naidīgā antikultūra burtiski spiežas iekšā visur, sākot pat ar šodienas bēŗnu mācību grāmatām. Ja cilvēki turpinās domāt, ka tas ir tikai sīkumi un kaut kad pāries – tad visai drīz mēs atjēgsimies tieši tādā Orvela realitātē, kur vairs nav nekā cilvēciska, īsta un dabiska. Tāpēc vienā brīdī tam ir jāsaka Stop – mums pietiek un mēs izvēlamies savas tradīcijas, vērtības un tikumus, nevis ievazāto antikultūru.

Ko šobrīd var izdarīt? Var nobalsot šeit -parādīsim savu nostāju vismaz kādā no šiem jautājumiem. Tā ir LA izveidota aptauja – ja tauta nebalsoja par šo dziesmu, tad varam to izdarīt tagad un parādīt, kur tai ir īstā vieta.

A.Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment