Trending News

Vakcinētie saslimst vairāk kā nevakcinētie – Telavivas pētījums

Telavivas universitātes veiktais pētījums parāda, ka tā saucamais “Āfrikas variants’ atrodams 8 reizes vairāk tajos, kuri vakcinēti ar Pficer vakcīnu, kā nevakcinētos. Kā tad tā?

Pētījums, kurš vēl nav ‘peer reviewed’, bet ir pirmais tāda veida darbs pasaulē atrod, ka B.1.351 vīrusa variants tiek atrasts 8 reizes biežāk cilvēkos, kuri ir vakcinēti. Attiecība ir 5.4% pret 0.7%. Pētījumā piedalījās arī Clalit Healty Services – galvenā Izraēlas veselības organizācija.

Mēs atradām neproporcionāli augstāku Āfrikas versijas daudzumu tajos cilvēkos, kuri vakcinēti ar Pfizer otro dozu, salīdzinot ar nevakcinētajiem – saka Adi Stern no Telavivas universitātes. Tas nozīmē, ka šis variants spēj izlauzties cauri vakcīnas aizsardzībai.

Pētījums aplūkoja 400 cilvēkus, kuri bija saņēmuši vismaz vienu Pfizer vakcīnu un tomēr saķēruši kovid un tas salīdzināja ar citiem 400 cilvēkiem, kuri arī skaitījās slimi, bet tikai nebija vakcinēti.

Tā ir pasaulē pirmā tāda izmeklēšana, kas balstās uz reālā laika datiem un tā parāda, ka vakcīna ir mazāk efektīva pret DĀR variantu, ja salīdzina ar oriģinālo vai UK versiju – tā profesors Rans Balicers.

Savukārt Adi Stern uzskata, ka šis ir pārsteigums. Balstoties uz sabiedrībā redzamo, mēs būtu sagaidījuši tikai vienu Āfrikas variantu – bet tagad mēs redzam jau astoņus.

Šie sākotnējie atklājumi nozīmē, ka ir šo variantu izplatībai jāpievērš stingra uzmanība un jāveic epidemioloģiskais monitorings un pastāvīga sekvenvēšana, lai apturētu tā izplatību Izraēlā.

Pagaidām šis variants tur ir mazāk kā 1% no visām saslimšanām – tā vēsta oficiālā statistika. Pētījuma verdikts ir, ka Pfizer vakcīna, kaut arī ir ļoti droša, tomēr  nenodrošina vajadzīgo aizsardzības līmeni pret Āfrikas variantiem.

Neskatoties uz to, Izraēla ir globālais līderis vakcinētās sabiedrības procentuālajā statistikā, kā arī vakcīnu pasu ieviešanā, kas veido aparteīda politiku un piešķir privililēģijas vakcinētajiem.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Taču izraēļa tauta acīmredzami nesaprot pašu galveno – patreizējā globālā stratēģija intensīvi tiek mainīta uz to, ka arī savakcinēta sabiedrība nav droša un visi aizliegumi paliek spēkā. Par to jau ir atklāti paziņojuši gan britu, gan Kanādas premjerministri.

Tālākā stratēģija paredz vēl ciešāku kontroli un izmeklēšanu, maskējoties aiz ‘jaunajiem variantiem’  un to bīstamību. Tā sabiedrība, kas pieņēma maskas, sociālo distanci un vakcīnas, tālāk tiks spiesta pieņemt arī biosensorus un turpmāko Jaunās pasaules kārtības plānu. Bet šie pētījumi ir vajadzīgi tikai tāpēc, lai noskaņotu cilvēkus uz to, ka vakcīnas ir labas, bet tomēr ne gana labas un tāpēc vajadzīgi nākošie soļi viltus vīrusa apkarošanā.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment