Trending News

Veimāras tiesa apstiprina katastrofālu politisku izgāšanos

Veimaras tiesas tiesnesis: “Nevar būt nekādu šaubu, ka lokdauna pasākumu dēļ mirušo skaits ir daudzkārt lielāks nekā to skaits, kuru nāvi ierobežojumi ir novērsuši”. Spriedumā tiesnesis ir izķidājis pamatojumu t. s. kovidpasākumiem un atzinis, ka šāda pamatojuma nav. Kā arī, ka nevienā brīdī nav iestājies centrālais apstāklis epidēmijas fakta konstatēšanai —veselības aprūpes sistēma nav un arī nedraud būt pārslogota.

Vācijas Tīringenes federālās zemes Veimāras rajona tiesa 11. janvārī pieņēmusi saturiski ļoti būtisku spriedumu, kas skarbi apsūdz zemes valdības pieņemtos iedzīvotāju brīvības ierobežojumus. Spriedums izteikts, atbildot uz kāda Veimāras iedzīvotāja sūdzību par to, ka viņam piespriests naudas sods par dzimšanas dienas svinēšanu kuplākā lokā.

Vācijas advokāts Rainers Filmihs (Reiner Füllmich), pēdējā laikā pamanīts ar savu stingro, aktīvo nostāju pret nesamērīgo ierobežojumu ieviešanu “pandēmijas ieviešanai” un PCR testu virzītāja Kristiāna Drostena (Christian Drosten) atmaskošanu, 21. janvāra intervijā komentē šo tiesvedību un atzīst, ka “tiesnesis, kas šo lēmumu pieņēma, skaidri apzinājās,” ka viņam ir darīšana ar lietu, kas skar ne tikai Tīringenes federālo zemi, bet gan visu Vāciju, varbūt pat visu pasauli. Spriedumā tiesnesis ir izķidājis pamatojumu t. s. kovidpasākumiem un atzinis, ka šāda pamatojuma nav — vienīgais iespējamais pamatojums būtu bijis epidēmijas situācija. Vācijas Bundestāgs gan nolēmis, ka valda epidēmija, taču nav veicis elementāru vajadzīgo faktu pārbaudi epidēmijas konstatēšanai. To tagad izdarījis Veimāras tiesas tiesnesis, nospriežot, ka nevienā brīdī nav iestājies centrālais apstāklis epidēmijas fakta konstatēšanai —veselības aprūpes sistēma nav un arī nedraud būt pārslogota. Filmihs:

“Absurdi, ka politiķi, uzrunājot tautu, acīmredzot no piedurknes izkratīja apgalvojumu, ka veselības aprūpes sistēma netiekot galā, kamēr tika slēgtas neskaitāmas slimnīcas un likvidētas tūkstošiem intensīvās aprūpes gultas vietu. Lai arī kas to visu licis darīt, tiesnesis konstatē faktu, ka tādējādi ierobežojošie pasākumi ir prettiesiski, antikonstitucionāli un līdz ar to spēkā neesoši.”

Tiesnesis, nebūt nenoliedzot slimības esamību, ko sauc par Covid-19, “detalizēti pierāda, ka ierobežojošo pasākumu faktiskās sekas ir burtiski nāvīgākas par pašu vīrusu. Viņa secinājums ir skaudrs:

“Nevar būt nekādu šaubu, ka lokdauna pasākumu dēļ mirušo skaits ir daudzkārt lielāks nekā to skaits, kuru nāvi ierobežojumi ir novērsuši. Jau tāpēc vien šie noteikumi neatbilst samērīguma principam.”

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Demokrātija Vācijā (un daudzās citās valstīs arī) ir sašūpojusies tāda pamatojuma dēļ, kas nemaz nepastāv! Tieši lokdauns iznīcina vienu no demokrātijas stūrakmeņiem un elementāro pamatu – cilvēku brīvu pārvietošanos un kontaktēšanos savā starpā. Filmihs citē tiesnesi:

“Valstij šajā jautājumā principiāli jāatturas no jebkādas mērķtiecīgi regulējošas un ierobežojošas iejaukšanās, – gar to, cik cilvēku pilsonis uzaicina pie sevis uz mājām, vai ar cik cilvēkiem pilsone satiekas publiskā telpā, lai pastaigātos, iepirktos, vai sēdētu parkā uz soliņa, valstij principā nav nekādas daļas. Ieviešot saskarsmes aizliegumu, valsts — lai arī labos nolūkos (šeit Filmihs piebilst, ka tam viņš gan neticot) — aizskar sabiedrības tiesības, piespiežot pilsoņus distancēties citam no cita.”

Tiesnesis savā spriedumā tālāk konstatējis satraucošo apstākli, ka daudziem ierobežojošie apstākļi jau kļuvuši par normāliem, un izklāstījis graujošo ietekmi uz tautsaimniecību kopumā un uz cilvēku veselību, kas pēc viņa aplēsēm “ar garantiju ir gigantiska, lai gan mēs vēl precīzi nezinām, cik”. Tiesnesis nosauc šādas graujošās sekas: tieši un netieši brīvības ierobežojumi, milzīgi finansiālie zaudējumi, neizmērojams veselības un nemateriālais zaudējums, un piebilst, ka “vārds ‘nesamērīgs’ ir pārāk bezkrāsains, lai kaut tikai ieskicētu notiekošā apmērus”. Tīringenes federālās zemes valdības lokdauna lēmumus viņš sauc par

“katastrofāli aplamiem politiskiem lēmumiem ar dramatiskām sekām teju visās cilvēku dzīves jomās, sabiedrībai, valstij un dienvidu zemēm”.

Filmihs paskaidro, ka nabadzība pieņemas spēkā, ko tagad atzīstot arī Pasaules veselības organizācija, un visvairāk no valstu lokdauniem ciešot tie, kam jau tā iet grūti.

Filmihs intervijā pauž prieku par to, ka Vācijas tieslietu sistēmā vēl ir spējīgi tiesneši. Šis esot pirmais veiksmīgais šāda satura spriedums Vācijā, kurā tiesāts nepamatoto ierobežojumu lietas kodols. Cits šāds spēcīgs spriedums pieņemts Ekvadorā, kur “tiesneši mums parādīja, kā tieslietu sistēmai jāfunkcionē”.

Sagatavoja Lauma Tjuniņa.

23.01.2021.

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Jauki, ka vēl ir bezbailīgi tiesneši, kas redz acīmredzamo.
  Būtu labi, ja atrastos arī tādi prokurori.
  Jo c-19 afēras tīklveida shēmas līdzdalībniekiem “nacionālajās” valdībās būtu jāsaņem cietumsodi par savu noziedzīgo nodarījumu.

  janvāris 23, 2021
 • Jāni, bet kur ir tavs solītais apversums Asv?!?

  janvāris 24, 2021
  • Esam pacietīgi.

   janvāris 24, 2021
 • This is my first time visit to your blog and I am very interested in the articles that you serve. Provide enough knowledge for me. Thank you for sharing useful and don’t forget, keep sharing useful info: 123 movie

  janvāris 27, 2021
 • Wow! This could be one of the most useful blogs we have ever come across on thesubject. Actually excellent info! I’m also an expert in this topic so I can understand your effort. Abercrombieandfitchsverige.se Google maps search

  februāris 1, 2021
 • I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the enjoyment here! keep up the good work… 토토갤러리

  aprīlis 6, 2021
 • Very useful post. This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up. 메이저사이트

  aprīlis 11, 2021
 • Thank you very much for this useful article. I like it. Non Woven Tablecloth

  maijs 2, 2021
 • This article is an appealing wealth of useful informative that is interesting and well-written. I commend your hard work on this and thank you for this information. I know it very well that if anyone visits your blog, then he/she will surely revisit it again. 먹튀검증

  maijs 21, 2021
 • Positive site, where did u come up with the information on this posting? I’m pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. 꽁머니사이트

  jūnijs 1, 2021
 • check this link. its full of sex education. and also useful in your life. and help in your sex life better Mia Malkova

  jūnijs 18, 2021

Leave A Comment