Veselības aprūpes darbinieki un iedzīvotāji visā pasaulē atsakās no vakcīnas

ASV iepriecinoši augsts veselības aprūpes speciālistu un frontes darbinieku procents vilcinās vai pilnībā atsakās vakcinēties:

  • Šīs nedēļas sākumā Ohaio gubernators Maiks Devains (Mike DeWine) sacīja, ka viņu “satrauc” salīdzinoši mazais pansionāta darbinieku skaits, kuri izvēlējušies saņemt vakcīnu, un Devains paziņoja, ka aptuveni 60% pansionāta darbinieku noraidīja vakcīnu.
  • Hjūstonas Apvienotā memoriālā medicīnas centra kritiskās aprūpes vadītājs doktors Džozefs Varons (Joseph Varon) decembrī NPR stāstīja, ka vairāk nekā puse viņa nodaļas medmāsu informēja, ka nesaņems vakcīnu.
  • Aptuveni 55% aptaujāto Ņujorkas Ugunsdzēsības departamenta ugunsdzēsēju sacīja, ka viņi nevēlas saņemt koronavīrusa vakcīnu.
  • The Los Angeles Times ceturtdien ziņoja, ka slimnīcas un valsts amatpersonas Riversaidā, Kalifornijā, ir spiestas noskaidrot, kā vislabāk sadalīt neizmantotās devas pēc tam, kad aptuveni 50% apgabala frontes darbinieku atteikušies no vakcīnas.
  • Nacionālā alerģijas un infekcijas slimību institūta direktors doktors Entonijs Fauci piektdienas intervijā sacīja, ka “pilnīgi iespējams”, ka vakcīna Covid-19 varētu būt kā prasība starptautiskiem ceļojumiem un skolas apmeklēšanai tuvākajā nākotnē.
Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Situācija Latvijā

Vakcinēties pret Covid-19 patlaban ir gatavi 70% universitātes klīniku medicīnas darbinieku, preses konferencē informēja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens.

  • Austrumu slimnīcā sākotnēji gatavību vakcinēties pauda 53%.
  • Ārsti un medmāsas lielākoties atsaucas šai iespējai.
  • Starp tiem, kas atsakās, pārsvarā ir aprūpes darbinieki un cits personāls.
  • NMPD novērots – skeptiskāki pret vakcīnu ir gados jaunākie darbinieki.

Tikai aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir gatavi vakcinēties pret Covid-19,

aptaujā secinājis tirgus izpētes uzņēmums “Rait”.

Francijā tikai 40% cilvēku vēlas vakcinēties pret jauno koronavīrusu, liecina otrdien publiskotā aptauja.

Tas ir mazāk nekā Krievijā, kur gatavi vakcinēties 43%, un Dienvidāfrikā, kur vēlas vakcinēties 53% aptaujāto, nemaz nerunājot par Ķīnu un Lielbritāniju, kur gatavi vakcinēties attiecīgi 80% un 77% respondentu.

Galvenais iemesls, kādēļ cilvēki nevēlas vakcinēties, ir vakcīnas iespējamie blakusefekti,

liecina aptauja, ko veica pētījumu centrs “Ipsos” sadarbībā ar Pasaules ekonomikas forumu.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment