Trending News

Video: lauksaimniecības ķīmija iznīcina bites

Andris Strapcāns

Šajā pavasarī biškopji ir saskārušies ar vēl nebijuša apmēra pesticīdu lietošanu lauksaimniecībā un šogad iet bojā ļoti liels bišu saimju skaits mūsu valsts biškopjiem.

Pirms pāris dienām tika ziņots, ka Gaujas Nacionālā parkā bio biškopim Jānim Sietiņsonam aizgājušas bojā 120 saimes, kas ir puse no visas viņa bišu saimniecības.
https://www.lsm.lv/…/biskopim-gaujas-nacionala-parka-teri…/…

Šodien kopā ar Siguldas biškopi Ignatu Zariņu, kam ir 50 gabu biškopības stāžs, devāmies apskatīt un apkopt viņa vairāk kā 40 stāvošās bišu saimes Mālpils apkaimē.Mums abiem par lielu pārsteigumu, dienas vidū saulainā, siltā laikā, vissiltākajā nedēļas dienā (visa pārējā nedēļa bija apmākusies, kad bites īpaši nelido), laikā, kad visas bites ir nocietušās un ir devušās darbā, lai vāktu ziedputekšņus un ziedu nektāru, blakus esošā rapšu lauka apsaimniekotājs ar lielu traktoru un milzu miglošanas iekārtu veica lauka miglošanu, neievērojot ne to, ka traktoram priekšā atrodas milzīgs bišu spiets, ne to, ka ārā ir paliels vējš, pilnībā apzinoties, ko nodara bitēm un blakus esošajām mājām.

Pat neiedziļinoties jautajumā, ar ko tika apmigloti lauki, ir viennozīmīgi skaidrs, ka šādā veidā tiek nodarīts milzīgs kaitējums bitēm.

Jo tās apmiglotas krīt turpat uz lauka, varbūt kāda daļa vēl vēlāk atgriežas stropā, bet vai tās vēl ir darba spējīgas?

Turpat blakus arī atradās citam saimniekam piederošs zivju dīķis, kuram 5 metru attalumā traktors miglojot pabrauca garām, piemiglojot dīķi ar ķimikalijām un ļoti iespejms, ka aŗī zivīm draud bišu liktenis.

Ignats, kam jau ir vairāk kā 50 gadi pieredze darbā ar bitēm, skaidri pasaka, ka tā ir bišu slepkavība

Cilvēki mīļie, tie, kas miglojat ar ķimikālijām laukus, vai Jūs vēl spējat saprast savu darbu patiesās sekas??!!! Vai Jūs saprotat, ko Jūs nodarāt bitēm un pārejai ekosistēmai?

Varbūt paši ieejiet to ķimikāliju dušā un tad padzīvojieties ar tādu spēcinošu sajūtu kādu dienu līdz lietus to noskalos??

Aicinu ikvienu nestāvēt malā, bites ir kā dabas indikators, ja bites sāk krist, tas ir priekšvēstnesis, ka drīz būs jākrīt arī cilvēkiem, protams, ar dažādām slimībām, ir skaidri jāparāda, ka tā vairs nedrīkst turpināt, vairs nedrīkstam atļaut indēt savu zemi, ķermeni un apziņu!!!

Par BIO Gaujas Nacionālo parku!
Par BIO LATVIJU!

#BIOGNP
#SIGULDAAIZRAUJ
#BIOLATVIJA

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment