Trending News

Viltus pandēmijas problēma – darbs ir, bet nav, kas strādā

Viltus pandēmija ir radījusi arī līdz šim neiedomājamas problēmas visas jomās. Piemēram, pēc aizliegumu atcelšanas un darba vietu atvēršanās daudzviet izrādās, ka darba devēji nevar atrast darbiniekus. Kāpēc? Jo tie izvēlas sēdēt uz čekiem un nestrādāt.

Lai kā to cenšas ignorēt vai noliegt lielā prese, tāda problēma vērojama jau vairāk kā mēnesi daudzos ASV štatos pēc to atvēršanās. Lieta ir tik nopietna, ka viens no ekonomistiem nācis klajā ar plānu.

Ideja ir tajā, ka valdība varētu piedāvāt naudas bonusus tiem, kas vēlas atgriezties darbā. Diane Schanzenbach, Institute for Policy Reasearch direktore uzskata, ka pie tam nevajag atcelt arī 300 dolārus nedēļā, ko saņem dīkstāvē sēdošie. Tā vietā viņa piedāvā tā saucamo ‘reemployment bonus’ jeb bonusu par darba atsākšanu.

Kā tas strādā? 300 dolāri nedēļā 17 nedēļu garumā, tas šobrīd ir līdz 6.septembrim, kopā sastāda 5100 dolārus. Kā būtu, ja valdība no tā izmaksā 40%, ja cilvēks sāk strādāt tagad? Tātad sākot strādāt, cilvēks saņem 2000 dolārus uzreiz. Tad viņam ir gan darbs, gan šāda summa, kamēr ieskaitās pirmā alga. Bet summa samazinās, ja cilvēks uzsāk darbu vēlāk – tagad ir 2000 dolāru, jūlijā mazāk un augustā vēl mazāk – tāds ir šis plāns, kuru būtu jāapstiprina Kongresam.

Tādās problēmās ir iedzīvojušies Rietumi un īpaši ASV, kur federālā valdība vienkārši sāka drukāt un izdalīt naudu bez izvērtēšanas, vai tas nepārsniedz to, ko cilvēki vispār pirms tam pelnīja, pirms darba vietas tika aizslēgtas. Tagad izrādās, ka daudzi miljoni bezdarbnieku šādi dzīvo labāk, kā strādājot un viņiem šobrīd nav motivācijas atgriezties darbā, kur maksā mazāk par valdības dīkstāves čeku. Gluži loģiski, vai ne?

Šī situācija ir patiesi amizanta, jo tagad cilvēkus jāmēģina piekukuļot ne vien uz vakcinēšanos, bet pat uz atgriešanos darbā, izdalot viņiem vēl vairāk helikopteru naudas.

CBS Chichago šai sakarā intervēja krietnu daudzumu darba devēju- kāzu plānotājus, restorānu īpašniekus, noliktavu pārziņus un citus. Visi viņi stāsta to pašu. Viņiem nākas sūtīt atvainošanās vēstules klientiem par kavēšanos servisa izpildē ar tiešu tekstu, ka vienkārši patreiz nav darbinieku, kas to vispār darītu.

Bezdarbnieku pabalsti sākotnēji tika izveidoti ar domu palīdzēt tiem, kas nevar atrast darbu, nevis tiem, kas negrib. Protams, tā ir tieša visu valdību vaina, kas slēdza šos biznesus pirmām kārtām un radīja tādu problēmu. Taču vēl lielāka kļūda vismaz ASV bija neuzlikt limitu tam, cik kurš saņem šajos pabalstos, jo lielākā daļa vienkāršo amerikāņu vairāk par 300 dolāriem nedēļā nemaz nepelna un daudzi pat mazāk. Tas arī rada šo problēmu.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Turklāt diez vai tā ir gluži ‘netīšām’ radusies problēma. Zinot to, ka viss lielais plāns jeb Resets principā paredz universālo ienākumu un ļoti daudzu ierasto industriju likvidāciju, tad šis jau gan ir tiešais solis ceļā uz to. Katrā štatā ir sava likumdošana, bet Federālās Rezerves sadrukātie triljoni ir radījuši problēmu arī tiem darba devējiem, kuri grib un var darboties – bet nav, kas strādā, jo visi sēž mājās.

Jo tālāk, jo interesantāk.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment