Thursday, September 24, 2020
Trending News

Viņķele draud ieviest maskas, ja būs ap 33 jauniem Covid inficētajiem dienā

Saeimā neievēlētā, bet partiju kliķes ieceltā Veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja medijiem, ka par masku obligāto režīmu varētu būt runa tad, kad saslimšana sasniegtu 20 jaunus inficētos uz 100’000 iedzīvotājiem 2 nedēļu laikā. Šo ministrija sauc par Covid-19 saslimšanas kumulatīvo rādītāju. Virsrakstā minētais skaits izriet no šī definētā lieluma, kas ir precizēts Veselības ministrijā un pārrēķināts uz visiem Latvijas iedzīvotājiem 1 dienas laikā, lai lielums būtu salīdzināms un vieglāk saprotams.

Aprēķina loģikas skaidrojums:
= 20 jauni inficētie uz 100k cilvēku 14 dienu laikā = 
= 400 jauniem inficētajiem uz 2 milj. cilvēku 14 dienu laikā = 
= 33 jauniem inficētajiem uz 2. milj. cilvēku 1 dienas laikā.

Kā atklājās telefonsarunā ar Veselības ministrijas komunikāciju nodaļas vadītāju Oskaru Šneideru šīs robežvērtības brīvību ierobežojumu ieviešanai nav pamatotas ne uz zinātniskiem pētījumiem, ne arī tās ir stingri fiksētas. Viņķele esot tos minējusi kā piemērus. Visi lēmumi esot stingri politiski, nevis balstīti uz loģiku un zinātnes atziņām. Telefonsarunu iespējams noklausīties šeit –

Telefonsaruna ar Veselības ministrijas komunikāciju nodaļas vadītāju Oskaru Šneideru

Iepriekš vietējais partiju kliķes propagandas portāls, kurš pārkāpj Satversmi bija publicējis rakstu ar maldinošu informāciju, ka “Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju“. No tā cilvēki bija nepareizi sapratuši, ka laika posms ir inficētie dienā, bet izrādās tie ir inficētie 14 dienās.

Vai esi gatavs iziet ielās, ja Tev liks nēsāt masku?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment