Friday, October 23, 2020
Trending News

Viņķeli un Sprinģi aicina uz atklātām debatēm

Andris Ciekurs un Jānis Pļaviņš publicējuši video pieteikumu, kur aicina Veselības ministri Ilzi Viņķeli un pazīstamo esošās sorosītu varas propagandisti Ingu Spriņģi uz debatēm. Aicinājumā Spriņge tiek dēvēta par Patiesības ministri.

Līdz šim Inga Spriņģe, kā arī citi anti-konstitucionālās cenzūras realizētāji vienmēr ir bēguļojuši no atklātas diskusijas, tā vietā izvēlējušies ievietot “maksas” rakstu. Šādiem “maksas” rakstus labprāt pieņem, piemēram, tāds portāls kā Tvnet.

Šķiet ļoti naivi, tomēr būtu jāatgādina par žurnālistikas ētikas kodeksu, kur ir teikts –

1.2. Žurnālistu pienākums ir aizstāvēt vārda un preses brīvību. Žurnālisti nepakļaujas nekādai ietekmei, kas ierobežo brīvu informācijas plūsmu vai traucē atklātas debates par jebkuru sabiedrībai nozīmīgu jautājumu.

1.3. Žurnālistu pienākums ir gādāt, lai sabiedrība saņem pilnu informāciju par procesiem un notikumiem. Žurnālisti ir par daudzpusīgu viedokļu apmaiņu, analītisku un kritisku nostāju  pret  politisko, ekonomisko un tiesu varu,  aizstāvot sabiedrības un indivīda tiesības.

5.1. Domstarpību gadījumus žurnālisti risina profesionāli godīgā diskusijā.

Debatēm tiek pieteiktas vairākas tēmas – Covid, cenzūra, maskas, brīvības ierobežojumi.

Ciekurs un Pļaviņš devuši laiku abām sistēmas atkarīgajām izlemt līdz 23. oktobrim pl. 17-00 pieņemt izaicinājumu, pretējā gadījumā klusēšanu uzskatot par atteikšanos no debatēm. 

Diemžēl līdz šim atklātas debates par šiem un citiem aktuāliem jautājumiem medijos nav notikušas. Tas arī liecina par Latvijas mediju telpas kopējo atkarību no varas un naudas devējiem. Latvijā faktiski neatkarīga žurnālistka neeksistē.

Vai faktčekers būtu jāsoda kā noziedznieks par ārsta viedokļa cenzēšanu?
REKLĀMA
Share With:
Rate This Article
Comments
  • A ko Jānis Pļaviņš pats sabiedrības izglītošanas vārdā nošļūca no debatēm par Memory Water https://www.tvnet.lv/6743187/dzivais-udens-fakti-pret-izdomajumiem ?

    Tagad, vienam no Jums nesportiski uzvedoties un neejot uz debatēm TVNET, Viņķelei būtu jūs abus jāvērtē kā līdzvērtīgus – intelektuāli un ētiski – pretiniekus Jūsu organizētā izrādē? Es pareizi sapratu?

    oktobris 19, 2020
  • 892 skatījumi te un 130 skatījumi Youtube uz 22.10.2020. Tātad kopā 1022 skatījumi. Ja tikai 1022 personas ir uzskatījušas par svarīgu šo video, tad kādas Jums – Ciekur un Pļaviņ – ir morālas pārstāvniecības tiesības pat pieprasīt ministrei pārplānot savu darbadienu, kurā ir jautājumi, kas skar daudz lielāku sabiedrības daļu? Padebatējam par to šeit! Ja Jūs paģērat demokrātisko vērtību cienīšanu, tad Jums būtu jāzina, ka vara leģitimizāciju iegūst ar mirkli, kad vairums – VAIRUMS! – sabiedrības atzīst tās pieņemto lēmumu atbilstību, savlaicīgumu un pamatotību. 1022 skatītāji ir 0.053563941% no 1 908 000 lielā Latvijas iedzīvotāju skaita 2020. gadā. Tas arī ir Jūsu gravitācijas efekts uz sabiedrību. Puteklis pret planētu. Nav varai pienākuma šajā sarežģītajā situācijā pat apsvērt domu reaģēt uz 0,05% kliedzošo viedokli.

    oktobris 22, 2020

Leave A Comment