Trending News

Vīruss izzudīs dabīgi, tādēļ vakcīna nav nepieciešama

Pasaules vadošais onkologs, prof. Karol Sikora apgalvo, ka koronavīruss visdrīzāk izzudīs dabīgi, tāpēc vakcīna nav nepieciešama. Profesors Karol Sikora sacīja, ka britu sabiedrībai, visticamāk, ir lielāka imunitāte, nekā tika domāts iepriekš, un Covid-19 varētu “izzust pats no sevis”.

Pastāv reāla iespēja, ka vīruss dabiski izzudīs pirms jebkādas vakcīnas izstrādes, –

viņš rakstīja sociālajos medijos.

“Mēs visur redzam aptuveni līdzīgu modeli – man ir aizdomas, ka mums ir lielāka imunitāte, nekā tiek lēsts. Mums jāturpina palēnināt izplatība, bet vīruss pats par sevi varētu izzust.”

Profesora Sikora komentāri radās reaģējot uz paziņojumu, ka valdība ieguldīs 93 miljonus mārciņu Lielbritānijas pirmajā Vakcīnu ražošanas un inovāciju centra (VMIC) celtniecībā.

Tas tiks atvērts nākamā gada vasarā, 12 mēnešus ātrāk nekā plānots iepriekš.

Vai Tu atļausi sev injicēt Covid-19 vakcīnu, kad tādu ārsts ieteiks?

Turpmākajās nedēļās tiks ieguldīti papildu 38 miljoni mārciņu ‘ātras vakcinēšanas punkta’ izveidē ar mērķi nodrošināt, ka visas veiksmīgi izstrādātās vakcīnas var ātri izplatīt.

Valdība paziņoja, ka Vakcīnu ražošanas un inovāciju centrs (VMIC) būs spējīgs saražot pietiekami daudz vakcīnu devu, lai apkalpotu visu Lielbritānijas iedzīvotājus tikai sešos mēnešos.

Sers Mark Walport, Lielbritānijas pētniecības un inovācijas centra vadītājs, aprakstīja VMIC kā “būtisku jauno ieroci Lielbritānijas arsenālā”, kas sniegs stimulu Oksfordas universitātes un Londonas Imperiālās koledžas zinātniekiem, vakcīnas izstrādāšanas sacensībā.

Sharma kungs sacīja, ka mums jābūt gataviem “izgatavot vakcīnu miljonu daudzumā”, un šis finansējums palīdzēs to panākt.

VMIC izpilddirektors Matthew Duchars piebilda: “Šis ieguldījums strauji paātrinās objekta celtniecību, ļaujot mums to tiešsaistē ievietot gadu ātrāk.”

“Turklāt tiks ievērojami palielināta kapacitāte, lai dažu mēnešu laikā pēc atvēršanas, Apvienotajā Karalistē ikvienam varētu izgatavot pietiekami daudz vakcīnu.”

Premjerministrs Boriss Džonsons iepriekš ir atzinis, ka efektīvu koronavīrusa vakcīnu varētu nekad neatrast.

Runājot Downing Street instruktāžā pirmdienas vakarā, Johnson sacīja:

Tas nekādā ziņā nav garantēts. Man ir taisnība, sakot, ka pat pēc 18 gadiem mums joprojām nav vakcīna pret Sars.

“Tas, ko es jums varu pateikt, ir tas, ka Lielbritānija ir priekšplānā, koordinējot starptautiskas aktivitātes, lai mēģinātu izstrādāt vakcīnu.”

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment