Trending News

Zaļā afēra – saukļi bez resursu seguma

Zaļā klimata afēra – viennozīmīgi šis projekts iet kopsolī ar kovidšovu un faktiski tas ir galvenais plāns – ja visu šo konstrukciju salīdzina ar raķeti, tad kovidšovs ir kā starta pakāpe, kas dzen uz priekšu pārējo. Bet arī šajā afērā parādās plaisas.

Kamēr ideja par nulles izmešiem līdz noteiktam laika posmam kādam var šķist pareiza un vilinoša, lai uz to bez īpašas domāšanas parakstītos un jau lepni paziņotu par uzstādītiem mērķiem, šeit viss nav tik vienkārši, jo arī te patiesība par notiekošo atklājas tikpat lēni un smagi, kā par vīrusu.

Tomēr tas pamazām notiek. Britu profesors un Dabas muzeja/Planētas zinātņu nodaļas vadītājs Ričards Heringtona vēl 2019. gadā uzrakstītā vēstule Klimata izmaiņu komitejai, skaidri pavēsta, ka viņu ieplānotā transformācija izskatās skaisti tikai uz papīra. Realitātē tas nozīmē to, ka tam ir nepieciešami milzīgi resursi. Piemēram, tai pašā UK, uz ko arī balstās aprēķins, būtu vajadzīgs par 20% vairāk elektrības. Bet lai sasniegtu britu elektrisko auto mērķus līdz 2050 gadam, tikai šai vienai valstij gadā būtu nepieciešams ražot divreiz vairāk kobalta, nekā patreiz ražo visa pasaule, gandrīz visu pasaules neodīmu krājumu, ¾ litija ražotnes un vismaz pusi pasaules vara.

Vēstulē teikts, lai arī oglekļa dioksīda izmešu samazinājums pasaulē ir nepieciešams, bet nav ņemts vērā šis milzīgais resursu daudzums, kas nepieciešams, lai vispār tādas zaļās tehnoloģijas saražotu un vēl uzturētu. Tas nozīmē, ka tuvākajos gados būtu dramatiski jāpalielinās, lai varētu uzturēt ne vien UK, bet arī citu valstu vēlmes atbrīvoties no oglekļa.

Ir veikti arī aprēķini – lai aizvietu visas UK automašīnas ar elektriskajiem, pat ja tās lieto pašas resursu ziņā pieticīgāk ražojamās baterijas, ir nepieciešams 207 tūkstoši tonnu kobalta, 264 tūkstoši tonnu litija karbonāta, 7200 tonnas neodīmu un 2.3 miljoni tonnu vara. Kā iepriekš teikts, pasaulē šobrīd spēj sadabūt tikai pusi no vajadzīgā kobalta. Tas turklāt vēl ir bez visu šo auto uzturēšanas darbībā, kas atkal prasītu UK katru gadu importēt tikpat daudz kobalta, cik patērē visa ES industrija.

Ja šos pašus aprēķinus attiecina uz 2 miljardiem aizvietojamo auto pasaulē, tad šobrīd esošā neodīma produkcija jāpalielina par 70%, vara ieguve divas reizes, bet kobalts vajadzīgs trīs ar pusi reizes vairāk, kā to iegūst tagad un tam tā jābūt visā periodā no šī brīža līdz 2050 gadam.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Vēl ziņojumā pieminētas pieaugošās metāla ražošanas enerģētiskās izmaksas, kas patreiz esošo UK elektrības patēriņu palielinās par 6%. Tieši tāpat ir ar vēja un Saules enerģiju – ja minētos 2 miljardus elektro automašīnu grasās darbināt ar to, tad tas nozīmē, ka tam nepieciešami vēl vairāku gadu pasaules vara un neodīmu krājumi uz priekšu, kuru šobrīd nav. Vārdu sakot, šī vēstule ir diezgan auksta duša klimata afēristiem, ja uz to paskatās tīri no praktiskā aspekta, bez skaistajiem saukļiem. Tieši tāpēc jau tā ir afēra, kas balstās uz tādiem pašiem apsvērumiem un idejām, kā vīruss –tukša muca tālu skan, bet praksē to ieviest nemaz nevar – ja vien tas nav paredzēts pilnīgai ražošanas apturēšanai un deindustrializācijai. Un tas jau ir tuvāk patiesībai, kāpēc visu resursu cenas šobrīd kāpj un samazinās cilvēku patēriņš.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
  • Bla ka man shita piiizda besii…. psc

    jūlijs 4, 2021
  • Vecīt! Tev viņa jāapbur ar savu vīrišķīgo šarmu, jāapprec un jāpāraudzina par normālu cilvēku. Visas pasaules cerības tiek liktas uz tevi. Ko saki?

    jūlijs 4, 2021

Leave A Comment