Trending News

Zinātniskais pētījums pierāda: Cilvēki bez slimības simptomiem slimību nepārnēsā

Masu mediji mums jau ilgstoši sludina, ka cilvēki, kuriem ir konstatēts SARS-CoV-2 vīruss, bet nav saslimšanas simptomu, tik un tā esot bīstami sabiedrībai un varot aplipināt citus sev apkārt. Tādejādi kultivē ideju, ka VISIEM ir jāvelk maskas, cilvēkiem ar pozitīvu testa rezultātu un viņu kontaktpersonām jāpavada ilgstošs laiks pašizolācijā, un ekonomiskā darbība daudzās valstīs ir nopietni ierobežota vai pat apturēta.

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur vīruss aizsākās, šovasar pilsētas mēroga SARS-CoV-2 infekcijas nukleīnskābju skrīningā tika apsekoti gandrīz 10 miljoni iedzīvotāju virs 5 gadu vecuma un gūti ļoti vērtīgi atzinumi.

Jaunus Covid-19 gadījumus nekonstatēja. Asimptomātiski pozitīvu gadījumu skaits bija ļoti mazs, un netika atrasti pierādījumi tam, ka vīruss tiktu pārnests no cilvēkiem, kam nav simptomu, bet ir pozitīvs Covid testa rezultāts, uz viņu kontaktpersonām.

Pētījums publicēts novembrī zinātniskajā žurnālā Nature Communications.

Amerikas Ekonomisko pētījumu institūta (American Institute for Economic Research, AIER) pārstāvis Džefrijs Takers (Jeffrey Tucker) uzsver, ka tik apjomīgu pētījumu nedrīkst atstāt neievērotu; tā rezultātiem būtu jābruģē ceļš “tūlītējai visa atvēršanai.” Tomēr medijos par to tikpat kā nekādu ziņu nav, un Takers paskaidro: “Lokdauna lobijisti ignorē jebko, kas ir pretrunā ar viņu pašu stāstīto, un dod priekšroku nepārbaudītām anekdotēm, nevis reālai zinātniskai 10 miljonu iedzīvotāju izpētei tajā vietā, kur vispirms uzliesmoja slimība, ko ilgstoši cenšamies apkarot.”

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Iepriekš veiktie pētījumi norādīja uz to, ka cilvēki, kuriem ir konstatēts SARS-CoV-2 vīruss, bet nav saslimšanas simptomu, tik un tā esot infekciozi, un tiem tuvāko dienu laikā varot parādīties slimības simptomi. Šajā pētījumā pavairoja vīrusu, kas atrasts asimptomātiski pozitīvu cilvēku paraugos, un netika atrasti dzīvotspējīgi SARS-CoV-2 vīrusi. Pārbaudīto asimptomātiski pozitīvo cilvēku tuvāko kontaktpersonu testa rezultāti savukārt bija negatīvi, kas liecina, ka atklātie asimptomātiski pozitīvie gadījumi šajā pētījumā, visticamāk, nebija infekciozi. Kopumā tika izsekotas 1174 pozitīvo asimptomātiski pozitīvo cilvēku tuvās kontaktpersonas, un tām visām bija negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Starp pacientiem, kas bija izveseļojušies no Covid-19, bija zems repozitīvais rādītājs (maz atkārtoti pozitīvu testa rezultātu). Vīrusa kultivēšanas un kontaktu izsekošanas rezultāti nepierāda, ka Covid-19 pārslimojušie repozitīvie cilvēki būtu infekciozi, kas atbilst pierādījumiem no citiem avotiem: Korejā veiktā pētījumā neatrada nevienu apstiprinātu Covid-19 gadījumu, uzraugot 790 kontaktus ar 285 repozitīviem gadījumiem. Arī no Covid-19 izveseļojušos pacientu oficiālā uzraudzība Ķīna neatrada pierādījumus par repozitīvu personu infekciozitāti.

Esošie laboratorijas vīrusu kultūru un ģenētiskie pētījumi parādīja, ka SARS-CoV-2 vīrusa virulence ar laiku var vājināties, un ka inficētie cilvēki aizvien biežāk ir bez simptomiem un ar zemāku vīrusu slodzi nekā tie, kas inficējās agrāk.

Visi cilvēki ar asimptomātiski pozitīviem vai repozitīviem rezultātiem un to ciešās kontaktpersonas tika izolētas vismaz uz 2 nedēļām, līdz nukleīnskābes testēšanas rezultāti bija negatīvi. Nevienam cilvēkam ar pozitīvu rezultātu vai viņu tuvākajām kontaktpersonām izolācijas periodā neparādījās simptomi, un nevienam vairs neapstiprināja Covid-19.

Jāatzīst, ka jau šā gada jūnijā arī PVO Jauno slimību un zoonožu nodaļas vadītāja Marija van Kerkhove (Maria Van Kerkhove) apšaubīja iespēju asimptomātiskiem cilvēkiem aplipināt citus. Preses konferencē viņa atkārtoti izmantoja vārdus “Tas notiek ārkārtīgi reti,” un nevarēja nosaukt nevienu pašu pierādītu gadījumu. Pēc Džefrija Takera vārdiem, tādējādi

“viņa apgāza pēdējos loģiskos pamatus, ar ko tiek pamatoti lokdauni, obligātās masku lietošanas un distancēšanās prasības, kā arī viss spaidu aparāts, kādā esam dzīvojuši [..].”

Jaunais Uhaņas pētījums, šķiet, sniedz pamatīgus zinātniskus apliecinājumus tam, ka asimptomātiski cilvēki slimību pārnes nevis reti, bet gan nekad. “Netika atrasti pierādījumu, ka asimptomātiski pozitīvie cilvēki būtu infekciozi.” Tādējādi pētījums liek uzdot fundamentālus jautājumus par lokdaunu nepieciešamību.

Salīdzinājumam — Latvijā Rīgas Stradiņa Universitātes Zinātniskajā centrā “Kleisti” tika veikts pētījums ar 100 slimniekiem, kas bija hospitalizēti (!!) ar Covid-19 slimības simptomiem. Tātad jau pētījuma pamatā ņemti neobjektīvi dati, jo ir zināms, ka visvairāk stacionāros ievietoto Covid-19 pacientu ir vecuma grupā no 70 līdz 79, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati, visdrīzāk ar jau citām hroniskām slimībām un zemu imunitāti. 

Nature Communications publicētais pētījums, Ziņu avots,

Sagatavoja: Zane Tamane, Lauma Tjuniņa

29.12.2020.

Vai Tu veiksi testu, ja parādīsies Covid jeb saaukstēšanās simptomi?

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment